e
sv

Bakan Yardımcısı Birpınar video ile anlattı: Deniz salyası, yüzde 99’u su olan bir salgı

avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Marmara Denizi’ni saran ve büyük endişe yaratan deniz salyası (müsilaj) ile mücadele devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı öncülüğünde başlatılan seferberlik ile felaketin büyümeden bitirilmesi hedefleniyor.

YÜZDE 99’U SUDAN OLUŞUYOR

Deniz salyası temizliği devam ederken, ne olduğuna dair araştırmalar yapılıyor. Çalışmalar sürdürülürken, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar konuyla ilgili bir video yayınladı. Birpınar, müsilajın laboratuvar ortamında yüzde 99’unun su olan bir salgı olduğunun görüldüğünü açıkladı.

Bakan Yardımcısı Birpınar video ile anlattı: Deniz salyası, yüzde 99'u su olan bir salgı

“SUYU FİLTREDEN GEÇİRMEK SURETİYLE AYIRMAK GÜÇ”

Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Müsilaja daha yakından bakalım. Yüzde 99’u su olan bir salgı. Ancak suyu bir filtreden geçirmek suretiyle ayırmak oldukça güç. Laboratuvar ortamında yapılan analizde de bu net bir şekilde görülüyor. Peki müsilajı topladık sudan nasıl arındıracağız? Şimdi de bir koagülant ilave ediyoruz müsilaja. Suyun ne kadar kolay ayrıldığını görüyorsunuz. Ve işte müsilaj” ifadelerini kullandı.

Bakan Yardımcısı Birpınar video ile anlattı: Deniz salyası, yüzde 99'u su olan bir salgı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ahmet Umur Öztürk

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Son dakika… Prof. Dr. Selçuk Kaya: ‘Kapanma ve kısıtlamalar KKKA vaka sayısını azalttı’

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478
Güncel Programlar 😷

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Tüm üyelerimize ve misafirlerimize sağlıklı günler dileriz. Yayınlanan tüm programlardan ve güncellemelerden haberdar olmak isterseniz bültene kayıt yapabilirsiniz Sistemimizde yayınladığımız programlarda sorun olduğunu düşünüyorsanız kırık link bildirimi göndermeniz yeterli olacaktır web sitemizi tercih ettiğiniz için tesekkürederiz. www.fastindir.com

Language translation »