e
sv

Bilgisayar ve telefon kullanıcıları büyük tehdit altında! Bilgileri çalıp, üstüne insanların fotoğraflarını çekmişler

avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünya genelinde dijitalleşme arttıkça, suç tipleri ve suç alanları da hızlı şekilde dijital alana kayıyor. Dijital ürünlere yüklenen kötü yazılımlarla kullanıcıların kişisel bilgilerini çalan dijital hırsızlar, kimlik bilgilerini çeşitli şekillerde kullanabiliyor. En çok da kredi kartı bilgilerinin çalınması durumunda ciddi sorunlar meydana geliyor.

NordLocker adlı yazılım şirketinden araştırmacıların incelemeleri sonucunda milyonlarca insanın oturum açma ve kimlik bilgilerinin çalındığı ortaya çıktı. Güvenlik araştırmacıları, milyonlarca bilgisayara bulaşan virüsün isminin trojan olduğunu açıkladı.

KORSAN YAZILIMLARLA GELİYOR

1,2 terabaytlık kişisel bilginin çalınmasına neden olan trojan virüsünün, büyük ölçüde korsan oyunlar ve Adobe Photoshop’un korsan bir şekilde indirilen crackli sürümü de dahil olmak üzere yasadışı yazılımlar aracılığıyla yayıldığı belirtildi.

3,2 MİLYON BİLGİSAYARA SIZDILAR

NordLocker, kötü amaçlı yazılım türünün 2018 ile 2020 arasında 3,2 milyon Windows PC’ye sızarak verilerini çaldığını ortaya koydu. Veritabanın 2 milyar çerez içerdiği ve bunların 400 milyondan fazlasının (yüzde 22) hala geçerli olduğu kaydedildi.

KULLANICILARIN FOTOĞRAFLARINI ÇEKTİLER

NordLocker, konuyla ilgili yürütülen çalışmalar hakkında da bilgi verildi. NordLocker tarafından yapılan açıklamada, korsan yazılımların web kamera yoluyla kullanıcıların da fotoğrafını çektiği belirtilerek, “Kötü amaçlı yazılımın elde ettiği veriler, yasadışı yazılım (Adobe Photoshop), Windows kırma araçları ve korsan oyunlar aracılığıyla yayıldığını ortaya çıkardı. Bunların yanı sıra korsan yazılım, cihazda bir web kamerası varsa kullanıcıyı da fotoğrafladı” ifadelerine yer verildi.

Bilgisayar ve telefon kullanıcıları büyük tehdit altında! Bilgileri çalıp, üstüne insanların fotoğraflarını çekmişler

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

LeBron, NBA’de en ‘nefret edilen’ oyuncu – Los Angeles Lakers

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478
Güncel Programlar 😷

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Tüm üyelerimize ve misafirlerimize sağlıklı günler dileriz. Yayınlanan tüm programlardan ve güncellemelerden haberdar olmak isterseniz bültene kayıt yapabilirsiniz Sistemimizde yayınladığımız programlarda sorun olduğunu düşünüyorsanız kırık link bildirimi göndermeniz yeterli olacaktır web sitemizi tercih ettiğiniz için tesekkürederiz. www.fastindir.com

Language translation »