e
sv

Bolivya meclisi karıştı! Vekillerin yumruklu kavgası kamerada

avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bolivya meclisinin gündeminde eski devlet başkanı Evo Morales’e karşı yapılan toplu gösteriler yer alırken; muhalif bir vekil ile iktidardaki sosyalist parti vekili arasında tansiyon yükseldi.

YUMRUKLAŞTILAR

Taraflar önce sözlü atışmaya girdi, daha sonra birbirine yumruk salladı. İki vekilin kavgaya girişmesiyle meclis karıştı. Kürsünün önünde birçok milletvekili birbirine girdi, sükunet çağrıları karşılıksız kaldı.

“ŞİDDETİ REDDEDİYORUZ”

Saldırıya uğrayan iktidar vekili, olaydan sonra kameralar karşısına geçti. “Üstüme çullandılar, sırtımdan çektiler. Buna müsaade edemeyiz. Fiziksel, psikolojik ve sözsel şiddeti reddediyoruz. Artık ırkçı dönemlerde değiliz” dedi.

“TEK İSTEDİĞİMİZ SAYGI GÖRMEK”

İlk yumruğu sallayan muhalif vekil ise halktan özür diledi, iktidarın tavrına isyan etti: “Çok özür diliyorum. Tek istediğimiz saygı görmek. Bize suçlu ve katil demesinler, Senkata’da ölen Bolivyalıların acısını suistimal etmesinler. Yaşanan tüm trajik olayları açıklığa kavuşturmak hukukun sorumluluğundadır” diye konuştu.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Savunma Sanayi Başkanı Demir: ‘Bugün savunma sanayi ciromuz 10 milyar dolarları aştı’

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478
Güncel Programlar 😷

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Tüm üyelerimize ve misafirlerimize sağlıklı günler dileriz. Yayınlanan tüm programlardan ve güncellemelerden haberdar olmak isterseniz bültene kayıt yapabilirsiniz Sistemimizde yayınladığımız programlarda sorun olduğunu düşünüyorsanız kırık link bildirimi göndermeniz yeterli olacaktır web sitemizi tercih ettiğiniz için tesekkürederiz. www.fastindir.com

Language translation »