e
sv

ÇORUM’DA SAĞLIK EKİPLERİNİN AŞI MESAİSİ SÜRÜYOR

avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ÇORUM’da koronavirüs salgınıyla mücadelede sağlık ekipleri, köy köy dolaşıp aşı olmayan vatandaşları tespit edip, aşı olmaları konusunda ikna ediyor. Aşı ekiplerinin devreye girmesiyle aşı olan Fatma Yağız (75), sağlık ekibinin gösterdiği ilgi karşısında duygulandı, görevlilere dua etti.

Çorum’da köylerde yaşayan 65 yaş üstü vatandaşlara, mobil ekipler tarafından Covid-19 aşı uygulaması sürüyor. İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen Covid-19 ile mücadele kapsamında doktor ve hemşirelerden oluşan aşı ekipleri, il ve ilçe merkezlerinin yanı sıra köylerde de aşı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Salgınla mücadelede ilk günden bu yana ön cephede yer alan ekipler, merkeze bağlı Cemilbey, Ovasaray, Mustafaçelebi ve Mollahasan köylerinde hastaneye gitme imkanı olmayan 65 yaş üstü vatandaşlara koronavirüs aşısı yaptı.

HEM DUYGULANDI HEM DUA ETTİ

Sağlık ekibinin gösterdiği ilgi karşısında memnuniyeti dile getiren Fatma Yağız (75), hem duygulandı hem de görevlilere dua etti. Yağız, ‘Bize aşı yaptılar, sağlığımızı korudular. Onun için çok mutluyum. Allah hepsinden razı olsun’ dedi. Ovasaray Köyü bekçisi İbrahim Bozkurt ise köyündeki yaşlılara aşı yapıldığı için sağlık ekiplerine teşekkür etti.

‘AŞI OLMAYANLARI TESPİT ETTİK’

Hemşire Sema Hoşgör’le birlikte aşı olmayan vatandaşlara aşı uyguladıklarını ifade eden Pratisyen Hekim Süleyman Yağız, ‘Koronavirüs aşısı olmayan kişileri tespit ettik ve yanlarına gittik. Bugün de bir köyümüzde aşı olmayan son vatandaşımız olan Fatma teyzeye aşı uyguladık’ dedi.

ÇORUM'DA SAĞLIK EKİPLERİNİN AŞI MESAİSİ SÜRÜYORÇORUM'DA SAĞLIK EKİPLERİNİN AŞI MESAİSİ SÜRÜYORÇORUM'DA SAĞLIK EKİPLERİNİN AŞI MESAİSİ SÜRÜYORÇORUM'DA SAĞLIK EKİPLERİNİN AŞI MESAİSİ SÜRÜYORÇORUM'DA SAĞLIK EKİPLERİNİN AŞI MESAİSİ SÜRÜYORÇORUM'DA SAĞLIK EKİPLERİNİN AŞI MESAİSİ SÜRÜYORÇORUM'DA SAĞLIK EKİPLERİNİN AŞI MESAİSİ SÜRÜYOR

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Kalp krizinde öksürmek hayat kurtarır mı?

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478
Güncel Programlar 😷

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Tüm üyelerimize ve misafirlerimize sağlıklı günler dileriz. Yayınlanan tüm programlardan ve güncellemelerden haberdar olmak isterseniz bültene kayıt yapabilirsiniz Sistemimizde yayınladığımız programlarda sorun olduğunu düşünüyorsanız kırık link bildirimi göndermeniz yeterli olacaktır web sitemizi tercih ettiğiniz için tesekkürederiz. www.fastindir.com

Language translation »