e
sv

Online uyunlara saat sınırı getiriliyor

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Oyunlara saat sınırı getiriliyor.

Gectigimiz gunler de yerel haberlere konu olan sanal oyunlarda zaman belirtilerek oyunlar Artık belirli zamanlar da  oynanılacagı soyleniliyor.

Peki bu nasıl olacak ve neden yasak getiriliyor.

Gectigimiz gunler de yerel haberlere konu olan sanal oyunlarda zaman belirtilerek oyunlar Artık belirli zamanlar da  oynanılacagı soyleniliyor.

Peki bu nasıl olacak ve neden yasak getiriliyor.

Sanal oyunlara yasak getirilmesinin tek nedeni turkiye de olmak uzere butun ulkeler de sanal oyunlara cok ilgi gosterilmekte.  Özellikle 12 yasında ve bu yasın da altında olan cocuklar ve gencler sanal oyuna cok ilgi gostermekte.

Bakanlık bunun icin onlem almıs olsada buna nasıl uyulacak.

Özellikle sanal oyunların internet uzerinden oynanılan oyunların daha cok ilgi gosterilmekte fakat bu genel olarak internet cafelerde oynanılmakta.

Bunun icin işletme sahiplerine belirli saat aralıkların da oyun oynatma hakkı verilecek buna uymayan kurumlar denetlenerek cezalar ile karşılaşabilirler.

Sanal oyunları evinde kendi bilgisayarından oynayan genclerimiz su sekil de engel koyulacak .

Sanal oyunun server yoneticisi tarafından bu oyunları verilen yasaklanmıs zaman diliminde oyunu internet uzerinden acık olan işletim sanal ortamdan denetlenecek.

Ceza alma ihtimali daha yuksek goruluyor bu nedenle bu konu ustunde cok titiz bir calısmalar gerceklestirildigi duyuruldu..

yazar : murat bey   website : www.fastindir.com  tivitir :  fastindir@tivitir.com  facebook : fastindir@facebook.com instegram:fastindir@instegram.com

 

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Calculator-for-Ryzen

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478
Güncel Programlar 😷

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Tüm üyelerimize ve misafirlerimize sağlıklı günler dileriz. Yayınlanan tüm programlardan ve güncellemelerden haberdar olmak isterseniz bültene kayıt yapabilirsiniz Sistemimizde yayınladığımız programlarda sorun olduğunu düşünüyorsanız kırık link bildirimi göndermeniz yeterli olacaktır web sitemizi tercih ettiğiniz için tesekkürederiz. www.fastindir.com

Language translation »