Donene kadar kapat Belki de her seferinde bir kullanıcının veya başka birinin belirli bir süre sonra bilgisayarı otomatik olarak kapatması gerekir. Tabii ki, bu işlem standart işletim sistemi araçları kullanılarak yapılandırılabilir, ancak bu amaçlar için özel yardımcı programları kullanmak çok daha uygundur.

Bu makale, bilgisayarı kapatmak için en iyi programları tartışacaktır. Hem basit zamanlayıcılar hem de birçok farklı ayarlara sahip çok işlevli kompleksler burada gösterilecektir. Genel olarak, her kullanıcı, gereksinimlerine bağlı olarak, kendisi için ideal bir yardımcı programı seçebilecek.upload

PowerOff

Yani, listede ilk bilgisayar açmak ve kapatmak için en popüler programlardan biridir. Geliştiriciler bu programın oluşturulmasına çok sorumlu bir şekilde yaklaştılar ve ona çok sayıda farklı fonksiyonlar eklediler. Örneğin, PowerOff ile şunları yapabilirsiniz:

  • Bilgisayarı kapatmak ve yeniden başlatmak için bir zamanlama oluşturun.
  • Bir zamanlayıcıyı ayrı uygulamalar olarak ve bilgisayarı tamamen devre dışı bırakın.
  • İnternetten belirli bir zamanda bağlantıyı kes.
  • Film veya müzik parçasının bitiminden sonra bilgisayarı kapatın.

Ve şunu söylemeliyim ki, faydalı yeteneklerin tam bir listesinden çok uzak. Ancak, kalan işlevler, bilgisayarın performansını iyileştirmek yerine bu makalenin konusuyla ilgili değildir.

 

Ne yazık ki, PowerOff’un dezavantajları da vardır. Her şeyden önce, program işlemci önemli ölçüde yükler. Güçlü bilgisayarlar için bu bir problem olmayacak, ancak zayıf PC’lerde “frenlerin” ortaya çıkmasına neden olabilir. Evet, tüm kullanıcılar yardımcı programın kafa karıştırıcı arayüzüyle uğraşmak istemeyeceklerdir, bu yüzden bu da eksikliklerine atfedilmelidir.

Airytec Kapat

Ve bu programın belirli bir zamanda bilgisayarı kapatmak için biraz daha kolaydır. Bununla birlikte, geniş bir olasılıklar listesine sahiptir. Özellikle, Airytec Switch Off şunları yapmanızı sağlar:

  • Kapatın, kilitleyin ve bilgisayarı zamanlayıcıyla yeniden başlatın.
  • Windows hesaplarını izleyin.
  • Bilgisayarı uzaktan kapatın.

Programın avantajları ücretsiz olduğu gerçeğini içerir. Basitçe söylemek gerekirse, yardımcı programı sevmiyorsanız para kaybetme riskiniz yoktur. Ek olarak, Airytec Switch Off mükemmel uyumluluğa sahiptir, böylece zayıf bilgisayarlarda bile kullanılabilir.

Image

Eksiklikleri gelince, programda da var. Şimdiye kadar, bilgisayar PC “Hazırda Bekletme” moduna girdiğinde yardımcı program yetersiz davranıyor, ancak geliştiriciler bir sonraki güncellemelerden birinde düzeltmeyi taahhüt ediyorlar.

rogram oluşturamazsınız; bu, bazı kullanıcılar için önemli bir dezavantajdır. Yardımcı programın geri kalanı görevleri ile baş edebiliyor.