e
sv

Google Stadia Çıkış Tarihi, Fiyatı,

avatar

SKY

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

 

Neredeyse internete bağlanan her bilgisayar ve televizyondan kullanılabilen Google Stadia, bir aydan az bir süre içerisinde kullanıma açılacak. Peki Google Stadia nedir? Kullanmak için neler yapmak gerekiyor? Platform hangi oyunları destekleyecek? Tüm bu soruların cevapları yazımızda.

Oyunculuk tarihinde, bir daha hiçbir şeyin eskisi gibi olmamasını sağlayan belirli mihenk taşları vardır. Bunlardan biri, Playstation ve Xbox gibi gelişmiş konsolların hayatımıza girmesi. Zamanla daha da gelişen bu konsollar, oyun dünyasının vazgeçilmezleri hâline geldi. Daha da fazlası, koca sektöre yön vermeye bile başladılar.

İşte Google Stadia da başarılı olduğu takdirde bu mihenk taşlarından biri olabilir. Oyunculuğun kurallarını yeniden yazabilir. İstediğiniz oyunu oynamak için yüklü miktarlarda para harcayarak bir sistem kurma zorunluluğunu ortadan kaldırabilir. Peki böylesine kapsamlı bir işi nasıl başaracak? Gelin Google Stadia’yı mercek altına alalım.

Böylesine iddialı bir sistemin nasıl çalıştığını bilmek önemli. Öncelikle oyun oynarken ekran kartı gibi temel parçalara ihtiyaç duyulmayacak. Bunun her ne kadar geçmişte örnekleri olsa da çok alışılagelmiş bir durum değil. Üstelik bu örneklerin hiçbiri de Google Stadia kadar kapsamlı değil.

Bulut tabanlı oyun servisleri, oyunları kendi sunucuları üzerinde işler. Sonrasında ise işlediği bilgiyi sizin cihazınıza gönderir. Oyun oynarken güçlü bir donanıma ihtiyaç duyulmayacak olmasının sebebi bu. Yani Google Stadia için, aylık ücret ödeyerek kiralanabilen bir oyuncu bilgisayarı diyebiliriz.

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Apple Yeni Airpods Pro yu açıkladı.

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478
Güncel Programlar 😷

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Tüm üyelerimize ve misafirlerimize sağlıklı günler dileriz. Yayınlanan tüm programlardan ve güncellemelerden haberdar olmak isterseniz bültene kayıt yapabilirsiniz Sistemimizde yayınladığımız programlarda sorun olduğunu düşünüyorsanız kırık link bildirimi göndermeniz yeterli olacaktır web sitemizi tercih ettiğiniz için tesekkürederiz. www.fastindir.com

Language translation »