e
sv

Kabil’de terk edilen ABD Büyükelçiliğinin önüne Taliban bayrağı resmedildi

avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kabil’deki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı’na giden ana cadde üzerindeki Mesud kavşağı üzerinde bulunan ABD’nin Kabil Büyükelçiliğinin duvarları önce beyaza boyandı sonra Taliban lehine yazı ve motiflerle süslendi.

TALİBAN BAYRAĞI RESMEDİLDİ

Terk edilen büyükelçiliğin ana giriş kapasının yanındaki duvara ise Taliban bayrağı resmedildi. Kampüsü, çevreleyen diğer duvarlara ise “İşgalin sonlanması, hepimizin ortak özgürlük iftiharıdır.”, “Vatandaş! Bağımsızlığın mübarek olsun.” gibi sloganlar yazıldı.

GİRİŞTE TALİBAN GÜÇLERİNİN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ DİKKAT ÇEKTİ

Giriş kapısı önünde Taliban güçlerinin güvenlik önlemi aldığı görüldü. ABD, Taliban ile yaptığı barış anlaşması nedeniyle 31 Ağustos itibariyle ülkeden tamamen ayrılmıştı.

Kabil'de terk edilen ABD Büyükelçiliğinin önüne Taliban bayrağı resmedildi Kabil'de terk edilen ABD Büyükelçiliğinin önüne Taliban bayrağı resmedildi Kabil'de terk edilen ABD Büyükelçiliğinin önüne Taliban bayrağı resmedildiKabil'de terk edilen ABD Büyükelçiliğinin önüne Taliban bayrağı resmedildi

Kaynak: Anadolu Ajansı / Cihangir Suiçmez

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan görüşmede, Afganistan’a insani yardım ulaştırılması için Taliban’la angajmanın sürdürülmesi gerektiğini, aksi halde göç…

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478
Language translation »