e
sv

Kanada Başbakanı Trudeau’ya seçim ziyaretinde taşlı saldırı

avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Kanada Başbakanı Trudeau’ya seçim ziyaretinde taşlı saldırı

ONTARIO – Kanada Başbakanı Justin Trudeau, 20 Eylül‘de yapılacak federal seçimler için yürütülen seçim kampanyası kapsamında gittiği Ontario eyaletinin London kentinde taşlandı.

Kanada Başbakanı Justin Trudeau, seçim ziyareti için gittiği Ontario eyaletinin London kentinde taşlı saldırıya uğradı. Kanada medyasına yansıyan haberlere göre, London kentindeki seçim kampanyası sırasında seçim otobüsüne binmek üzereyken Trudeau’ya çakıl taşları fırlatıldı. Kampanya için gittiği diğer seçim bölgelerinde de protestolarla karşılaşan Trudeau, seçim otobüsünün etrafında toplanan öfkeli kalabalığın sözlü sataşmalarına da maruz kaldı. Koruma ve güvenlik görevlileri tarafından oluşturulan bariyer altında bölgeden ayrılan Trudeau, seçim uçağında gazetecilere olayla ilgili açıklamalarda bulundu. Olayı doğrulayan Trudeau, iyi olduğunu ifade etti.

Daha önce de aynı eyaletteki Bolton kentinde protestolarla karşılanan Trudeau, buradaki programını iptal etmişti.

Kanada’da federal erken seçim

Kanada’da federal erken seçimlerin 20 Eylül 2021 tarihinde yapılması planlanıyor. Erken seçimlerde 27.3 milyon seçmenin, 20 binden fazla seçim merkezinde açılacak 105 bin 140 sandıkta oy kullanması bekleniyor. Trudeau’nun Liberal Partisi, Kanada Federal Parlamentosu’nda 155 sandalye ile hala 1’inci parti konumundayken, tek başına iktidar için gereken 170 sandalyeye ulaşamadığı için azınlık hükümeti durumunda bulunuyor.

Tüm seçim sonuçları için tıklayın İl ve ilçelere ait tüm geçmiş seçim sonuçları.

Kanada Başbakanı Trudeau'ya seçim ziyaretinde taşlı saldırı

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Taliban Sözcüsü Mucahid: ‘Türkiye dost ve kardeş bir ülkedir, çok derin ilişki ve bağımlılık içerisindeyiz’

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478
Language translation »