e
sv

Manavgat’ta vatandaşlar su şişeleriyle alevlere müdahale ediyor

avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Manavgat’ın Yeniköy Mahallesi yakınlarındaki ormanlık alanda, saat 12.00 sıralarında henüz belirlenemeyen nedenle yangın başladı. Poyrazın da etkili olduğu bölgede giderek genişleyen alevlere, havadan helikopterle karadan da Manavgat Orman İşletme Müdürlüğü ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin itfaiye ekipleri ile müdahale edilmeye başlandı.

Manavgat'ta vatandaşlar su şişeleriyle alevlere müdahale ediyor

3 MAHALLE BOŞALTILDI

Yangının rüzgarın ve çam kozalaklarının etkisiyle büyümesi üzerine kentteki son durum endişe verici bir boyut aldı. Alevler nedeniyle 3 mahalle boşaltıldı.

Manavgat'ta vatandaşlar su şişeleriyle alevlere müdahale ediyor

“VATANDAŞLAR SU ŞİŞELERİYLE MÜDAHALE EDİYOR”

Konuyla ilgili olay yerinden ekran başındakilere bilgi veren TRT Haber muhabiri “2 tane benzin istasyonunun bulunduğu nokta. Yangının daha da büyümemesi için insanlar hortumlarla yangına müdahale ediyor. Vatandaşlar su şişelerine doldurdukları sularla alevleri söndürmeye çalışıyor. İnsanların büyük bir kısmı evlerini terk etti. Şu anda Manavgat’ta Side kavşağındayız. Yangın, ana yola inmiş durumda. Ara ara patlama seslerinin geldiğini de belirtmeden geçmeyelim.” dedi.

Manavgat'ta vatandaşlar su şişeleriyle alevlere müdahale ediyor

“AKILALMAZ KÖTÜ BİR TABLO VAR”

Antalya Belediye Başkanı Muhittin Böcek “Yangının 4 noktada birden başlaması düşündürücü. Turizm tesisleriyle ilgili bir tehlike yok” dedi.

Yangınla ilgili son durumu aktarmak için CNN Türk canlı yayınına bağlanan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ise “Yerleşim alanları tahliye ediliyor. Yangına tam anlamıyla müdahale edemiyoruz, havadan çalışmalar var. Can kaybı inşallah yoktur haber alamıyoruz. Yerleşim alanlarına da sıçradı çünkü. Akılalmaz kötü bir tablo var. Neyin içinde olduğumuzu bile fark edemedik.” ifadelerini kullandı.

Manavgat alevlere teslim, belediye başkanının çaresizliği ekrana yansıdı: Neyle mücadele ettiğimizi bilmiyoruzManavgat alevlere teslim, belediye başkanının çaresizliği ekrana yansıdı: Neyle mücadele ettiğimizi bilmiyoruz

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Motosiklette iç çamaşırı görünen kadını videoya çekip hakaret etti! Tepki yorumları art arda geldi

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478
Language translation »