e
sv

Milli Eğitim Bakanı Selçuk’tan LGS’de aynı soru iddialarına yanıt: Somut veriler ortaya koyulmalı

avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Selçuk, Kalaba Kent Meydanı’nda düzenlenen “Hayat Boyu Öğrenme Haftası Final Programı”na katıldıktan sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“LGS’de 3 sorunun yardımcı kaynaklarla aynı olduğu yönünde iddialar var. Bu iddiaları incelemek için çalışmanız var mı?” sorusuna Selçuk, “Çok sağlıklı, güzel bir sınav oldu. Biz, her ay örnek sorular yayımlıyoruz, 45’er soru olmak üzere. Bütün bu örnek soruları çocuklarımız, öğretmenlerimiz görsün diye yayımlıyoruz.” yanıtını verdi.

“YAYINLADIĞIMIZ ÖRNEK SORULAR, HERKESE ÖRNEK OLUYOR”

Bu soruları, yayımcıların da izleyip takip ettiğini, bunlara göre soru düzenlemek için gayret gösterdiklerini belirten Bakan Selçuk, şunları kaydetti:

“Elbette bizim yayımladığımız örnek sorular, herkes için örnek oluyor. Bu bağlamda biz, somut olmayan söylemlerle, dedikodularla hareket etmek yerine, çok daha kanıta dayalı, neyin ne olduğunu ortaya koyan ifadelerle ortaya çıkılsın istiyoruz. Bununla ilgili itiraz yolları belli, bu yollara müracaat edilebilir. Şunu çok rahatlıkla söyleyebilirim ki bizim çok güçlü bir ölçme-değerlendirme kadromuz var. Soruların kendisiyle ilgili bir itiraz yok, yanlışlığı ya da başka hususlarla ilgili… Böyle bir delil, somut şeyler olmazsa ortada, bu konuda daha dikkatli olmaları gerekiyor. Çünkü bu çocuklarla, öğretmenlerle ilgili bir konu. Herkesin daha dikkatli olmasını tavsiye ederim.”

“MATEMATİK SORULARI ZORDU” İDDİASINA YANIT

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, “Sınavda matematik sorularının zor olduğu” iddialarının sorulması üzerine, bunun, sıralamayla ilgili bir konu olduğunu, belli puan alabilen çocuklar olduğunda başka problemlerin ortaya çıktığını söyledi. Bakan Selçuk, “Bizim kontenjanımız belli, aynı kontenjan yine geçerli sorulara bağlı olarak. Bu konularda ilgili arkadaşlarımız gereken her türlü tedbiri alıyorlar.” diye konuştu.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan LGS'de aynı soru iddialarına yanıt: Somut veriler ortaya koyulmalı

Kaynak: Anadolu Ajansı / Mehmet Tosun

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Kripto paraların ateşi sönüyor! Bitcoin ve Ethereum bir günde yüzde 10 değer kaybetti

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478
Güncel Programlar 😷

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Tüm üyelerimize ve misafirlerimize sağlıklı günler dileriz. Yayınlanan tüm programlardan ve güncellemelerden haberdar olmak isterseniz bültene kayıt yapabilirsiniz Sistemimizde yayınladığımız programlarda sorun olduğunu düşünüyorsanız kırık link bildirimi göndermeniz yeterli olacaktır web sitemizi tercih ettiğiniz için tesekkürederiz. www.fastindir.com

Language translation »