e
sv

Sahraaltı Afrika’da her yıl 196 binden fazla kadın hamilelik döneminde hayatını kaybediyor

avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Sahraaltı Afrika‘da her yıl 196 binden fazla kadının hamilelik sürecindeki komplikasyonlar nedeniyle hayatını kaybettiğini bildirdi.

DSÖ Afrika Direktörlüğü, Dünya Kan Bağışçıları Günü vesilesiyle Twitter hesabından yaptığı açıklamada, hamilelik dönemindeki ölümlerin çoğunun kan yetmezliğinden kaynaklandığına dikkati çekti.

Açıklamada, “Sahraaltı Afrika’da hamilelik dönemindeki komplikasyonlar nedeniyle her yıl 196 binden fazla kadın hayatını kaybediyor.” ifadesi kullanıldı.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını döneminde kıtadaki kan bağışının yüzde 17 gerilediği bilgisini paylaşan DSÖ Afrika Direktörlüğü, Afrika’daki anneler ve çocuklar için kan bağışı yapılması çağrısında bulundu.

Kan grubu sistemini bulan Nobel ödüllü bilim insanı Karl Landsteiner’ın doğum günü vesilesiyle 14 Haziran, her yıl tüm dünyada “Dünya Kan Bağışçıları Günü” olarak kutlanıyor.

Kaynak: Anadolu Ajansı / Gökhan Kavak

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Hindistan’da Sosyalizm evleniyor! Düğüne ağabeyleri Komünizm ve Leninizm de katılacak

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478
Güncel Program duyuruları 😷

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Tüm üyelerimize ve misafirlerimize sağlıklı günler dileriz. Tüm misafirlerimizin dikkatine tüm programlar Ücretsizdir programları indirmek için üye olmanıza gerek yoktur ancak üye olan herkes web sitemizde blog paylaşımı yaparken kendi özel hesaplarında paylaşımlarını takip edebilirler Ayrıca bültene abone olursanız tüm güncellemelerden haberdar olacaksınız bizi tercih ettiğiniz için tesekkürederiz. www.fastindir.com

Language translation »