e
sv

Son dakika haber: Bakan Yanık: ‘Tespitleri beklemeden Rize’ye 1 milyon lira, 5 milyon lira da Arhavi için nakit transferlerimizi hemen gerçekleştirdik’

avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Bakan Yanık: “Tespitleri beklemeden Rize‘ye 1 milyon lira, 5 milyon lira da Arhavi için nakit transferlerimizi hemen gerçekleştirdik”

RİZE – Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sel ve afetlerin yaşandığı bölgeleri inceleme programı kapsamında Artvin‘in Arhavi ilçesinin ardından Rize’ye geldi. AFAD Acil Yönetim Merkezi’nde gerçekleşen programda brifing alan Bakan Yanık, toplantının ardından Rize’nin Güneysu ilçesini ziyaret ederek çalışmaları inceledi.

Güneysu’da esnaf ile sohbet ettikten sonra açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık Rize ve Artvin’de gerçekleşen sellerin ardından tüm ekiplerin heyelan bölgelerinde göreve başladığını ve Rize’ye 1 milyon, Artvin’e ise 5 milyon lira yardım gönderildiğini dile getirerek “Rize’de ki sel felaketinin ilk gününden beri bakanlık olarak sahadayız. Hem yönetici arkadaşlarımız hem psikososyal destek ekiplerimiz sahaya indiler ve desteğe ihtiyacı olan vatandaşlarımıza desteğimizi sağlıyoruz. Onun dışında sosyal dayanışma vakıflarına hemen daha tespitleri beklemeden Rize’ye 1 milyon lira, 5 milyon lirada Arhavi için nakit transferlerimizi hemen gerçekleştirdik. Hasar tespitlerine istinaden de daha büyük ölçekte desteklerimizi sağlayacağız” dedi.

Sel ve halanların hemen ardından afetin etkilerinin ortadan kaldırılmaya başlandığını sözlerine ekleyen Yanık “Rize’de 6 can kaybı 2 kaybımız, Artvin’de de 1 tane Murgul’da can kaybımız var. Arhavi’de şükürler olsun ki can kaybımız yok. Heyelan Karadeniz bölgesinin bir gerçeği ve maalesef bunu dönem dönem yaşıyoruz. Bundan sonra ki süreçte de bunun önüne geçecek alt yapı çalışması önümüzde ki süreçte devam edecek. Devletimizin bütün imkanlarıyla vatandaşımızın yanındayız. Yaralar şükürler olsun çok kısa bir sürede sarılmaya başlandı. Birkaç gün içerisinde en azından afetin etkileri ortadan kaldırmaya başlandı” ifadelerini kullandı.

Vatandaşların selin ardından Devletin varlığını daha iyi hissettiklerini söylediğini ve yetkililerin yaptıkları hizmetle yetinmeyip üzerine ne koyabilecekleri noktasında telaşı olduğunu da ifade eden Bakan Yanık “Vatandaşımız Arhavi’de şöyle bir cümle kurdu, ‘Bu kadar yılda ben ilk kez devletimizin varlığını bütün hücrelerimle hissettim’ dedi. Bizim amacımız bu tür durumlarda etkilenen her vatandaşımıza bu cümleyi kurdurmak. Şükürler olsun ki bu cümleyi de kurdurduğumuza inanıyorum. Gönül bu tür felaketlerin olmamasını ister. Yolda gelirken arkadaşlarımız Almanya’da olan sel felaketi ile ilgili bir video gösterdiler. Arada ki farkı görmek için kısacık kesitlere bakmak bile yeterli. Biz vatandaşımıza verdiğimiz hiçbir hizmeti yeterli görmüyoruz, daha çok ne yapabiliriz telaşı içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

Son dakika haber: Bakan Yanık: 'Tespitleri beklemeden Rize'ye 1 milyon lira, 5 milyon lira da Arhavi için nakit transferlerimizi hemen gerçekleştirdik'Son dakika haber: Bakan Yanık: 'Tespitleri beklemeden Rize'ye 1 milyon lira, 5 milyon lira da Arhavi için nakit transferlerimizi hemen gerçekleştirdik'

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Nets, Shamet’i taliplerinden birine takaslamak istiyor – Brooklyn Nets

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478
Güncell Programlar 😷Güncellemelerden haberdar olun..

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Tüm üyelerimize ve misafirlerimize sağlıklı günler dileriz. Program arşivlerimiz arasında windows 11 tam sürüm türkçe başta olmak üzere diğer ülke dillerini tercihen seçebilir ve bilgisayarınıza rar dosyası olarak indirebilirsiniz. indirdiğiniz rar dosyasıyla ister usb  ister pc üzerinden kurulum başlata bilirsinizTüm programlardan haberdar olmak isterseniz bültenimize abone olabilirsiniz. 

Not : Tüm programlar ücretsizdir..

www.fastindir.com

Language translation »