e
sv

Terör örgütü PKK, Duhok’ta Peşmerge güçlerine pusu kurdu: 5 ölü, 2 yaralı

avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Irak’ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nde terör örgütü PKK, Peşmerge güçlerini pusuya düşürdü.

IKBY Peşmerge Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Duhok’a bağlı İmadiye ilçesinde güvenliği sağlamak için keşif yapan Peşmerge güçlerine ait askeri aracın, terör örgütü PKK’nın kurduğu pusuya düştüğü, saldırı sonucu 5 Peşmergenin öldüğü ve 2’sinin yaralandığı bildirildi.

IKBY SALDIRIYI KINADI

Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanlığı tarafından yayımlanan yazılı açıklamada, terör örgütü PKK’nın Duhok kentinde Peşmerge güçlerini pusuya düşerek, 5 Peşmerge’nin ölümü ve 4 Peşmerge’nin yaralanmasıyla sonuçlanan saldırı kınandı. Terör örgütü PKK’nın IKBY’ye karşı saldırganlığının acilen durması gerektiğinin altını çizen IKBY Başkanlığı, merkezi Bağdat yönetiminin bu olaylarla ilgili görev ve sorumluluklarını yerine getirmesini beklediklerini ifade etti.

“PKK TEHDİT UNSURU”

Terör örgütü PKK’nın, IKBY’nin yasaları ve yönetimine hiçbir zaman saygı duymadığı belirtilen açıklamada, örgütün sürekli bölge ve vatandaşları için bir tehdit unsuru oluşturduğu kaydedildi.

“BU SALDIRI HALKIMINA YAPILMIŞ SALDIRIDIR”

Öte yandan IKBY Hükümeti Sözcüsü Cutyar Adil, IKBY ve halkının terör örgütü PKK’nın çarpık politikasının kurbanı olmasına izin verilmeyeceğini belirterek, “Peşmergeye yapılan saldırı, bütün IKBY halkına yapılmış saldırıdır. Peşmerge güçleri bölge ve vatandaşlarını korumaya devam edecek” ifadelerini kullandı.

Terör örgütü PKK, Duhok'ta Peşmerge güçlerine pusu kurdu: 5 ölü, 2 yaralı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Abdulkadir Hacıoğlu

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Gençlik Kollarınca düzenlenen e-Spor turnuvasının final maçını izledi (2)

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478
Güncel Programlar 😷

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Tüm üyelerimize ve misafirlerimize sağlıklı günler dileriz. Yayınlanan tüm programlardan ve güncellemelerden haberdar olmak isterseniz bültene kayıt yapabilirsiniz Sistemimizde yayınladığımız programlarda sorun olduğunu düşünüyorsanız kırık link bildirimi göndermeniz yeterli olacaktır web sitemizi tercih ettiğiniz için tesekkürederiz. www.fastindir.com

Language translation »