e
sv

Üsküdar’da riskli yapı alanı olarak kabul edilen bölgede, kentsel dönüşüm projesi başlatıldı

avatar

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Üsküdar’da riskli yapı alanı olarak kabul edilen bölgede, kentsel dönüşüm projesi başlatıldı

İSTANBUL – Üsküdar’da Bakanlar Kurulu tarafından riskli yapı alanı olarak kabul edilen bölgede, kentsel dönüşüm projesinde yıkım faaliyetleri başlatıldı. Yüzde 100 mutabakatla başlatılan proje, kentsel dönüşüm projeleri arasında bir ilki teşkil etti.

Üsküdar Burhaniye Mahallesinde Bakanlar Kurulu tarafından riskli yapı alanı olarak kabul edilen bölgede yüzde 100 mutabakat sağlanarak oy birliği ile kentsel dönüşüme evet denildi. Kentsel dönüşümün başlatılması için yıkım çalışmaları başlatıldı. Yıkım çalışmasının ilk etabı olarak düzenlenen programa Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve çok sayıda protokol üyeleri katıldı.

Yıkım çalışması esnasında konuşan Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, “Burhaniye Mahallemizde toplamda 18 bin metrekare bir parselde hissedarlar yüzde 100 mutabakat sağladılar. Oy birliği ile kentsel dönüşüme evet dediler. Toplamda 148 bağımsız ev var burada. Tamamı yıkılarak yeni projede 226 dairelik bir muhteşem kentsel dönüşüm projesidir. Buradaki hissedarların tamamını tebrik ediyorum. Oy birliğini yakalamak bir başarıdır” diye konuştu.

Üsküdar'da riskli yapı alanı olarak kabul edilen bölgede, kentsel dönüşüm projesi başlatıldıÜsküdar'da riskli yapı alanı olarak kabul edilen bölgede, kentsel dönüşüm projesi başlatıldıÜsküdar'da riskli yapı alanı olarak kabul edilen bölgede, kentsel dönüşüm projesi başlatıldıÜsküdar'da riskli yapı alanı olarak kabul edilen bölgede, kentsel dönüşüm projesi başlatıldıÜsküdar'da riskli yapı alanı olarak kabul edilen bölgede, kentsel dönüşüm projesi başlatıldıÜsküdar'da riskli yapı alanı olarak kabul edilen bölgede, kentsel dönüşüm projesi başlatıldıÜsküdar'da riskli yapı alanı olarak kabul edilen bölgede, kentsel dönüşüm projesi başlatıldıÜsküdar'da riskli yapı alanı olarak kabul edilen bölgede, kentsel dönüşüm projesi başlatıldıÜsküdar'da riskli yapı alanı olarak kabul edilen bölgede, kentsel dönüşüm projesi başlatıldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Cüneyt Sevindik

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Tesisteki balıklar sel sularına kapıldı, vatandaşlar tarladan ürün yerine balık topladı

Makale göwnderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478
Güncel Programlar 😷

Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle Tüm üyelerimize ve misafirlerimize sağlıklı günler dileriz. Yayınlanan tüm programlardan ve güncellemelerden haberdar olmak isterseniz bültene kayıt yapabilirsiniz Sistemimizde yayınladığımız programlarda sorun olduğunu düşünüyorsanız kırık link bildirimi göndermeniz yeterli olacaktır web sitemizi tercih ettiğiniz için tesekkürederiz. www.fastindir.com

Language translation »